Zuzanna Skalska

Zuzanna Skalska

360inspiration

Zarządza firmą 360Inspiration, zajmującą się innowacją i designem.

Urodzona w Warszawie, mieszka w Holandii od 1992 roku. Studiowala w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po ukończeniu studiów w roku 1998, Zuzanna rozpoczęła karierę jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design w Eindhoven.

W 2001 roku dołączyła do zespołu VanBerlo, w którym odpowiedzialna była za stworzenie działu trendów i ich implementacji w procesy projektowe we wzornictwie przemysłowym. W 2007 roku rozpoczęła pracę pod egidą marki 360Inspiration, która w 2014 roku stała się niezależną firmą pod zarządem Skalskiej. Przez ponad siedem lat była członkiem zarządu Dutch Design Week w Eindhoven (DDW). Dziś zajmuje tam miejsce w radzie doradczej.

Została nagrodzona licznymi, prestiżowymi nagrodami designu (Red Dot i IF Design Award), ale dla niej największą wartość mają nagrody otrzymane od lokalnej społeczności tj. 6 miejsce w rankingu 50-ciu najbardziej wpływowych kobiet w mieście i regionie Eindhoven, oraz przyznanie jej tytułu Expat Top 10 – czyli zaliczenie do grona osób, które przyczyniły się do rozwoju miasta Eindhoven w zakresie technologii, wiedzy, ekonomii oraz designu. Od roku 2006 Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Wykłada również na Parsons The New School w Nowym Jorku. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i designu. Wspólnie z Li Edelkoort i Piotrem Voelkel jest współtwórcą nowej wyższej szkoły designu, School of Form w Poznaniu.

back to top